Guy Kremer


Guy Kremer
1986
"השנה הטובה ביותר שלי", "הרווחתי אותה ביושר". כך הגדיר גיא בן ה-17 את שנת החופש בין סיום הלימודים בתיכון ועד הגיוס לצה"ל.
לכאורה לא עשה הרבה. אמנם, המשיך להתנדב ל"משמר האזרחי", התנדב לקטיף לימונים בקיבוץ "אור הנר", התאמן בתרגילי נינג'ה עד לקבלת חגורה חומה והיה רץ ומקיף את הפארק ברמת-גן. מבחינתו של גיא הייתה זו שנה מלאה ביותר, שנה של חשיבה והתבוננות פנימית. שנה של קריאה מרובה והתעניינות בתורות מיסטיות, בקבלה, בפילוסופיות של המזרח, מדע בדיוני, מאגיה, כלי נשק...שנה של התבגרות ועיצוב האישיות.
1987
גיא מתנדב לצנחנים, נחוש להפיק את המיטב מהשירות הצבאי (תמונות מהצבא). באחד האימונים הוא קורע את רצועות הקרסול, ושנה לאחר מכן, תוך כדי משחק כדור-סל, את רצועות הקרסול השני. (גבס)
בעקבות הפציעה הורד הפרופיל הרפואי שלו מ-97 , אך לא בחור כגיא ייתן לעניין "כה פעוט" לפגוע בתוכניותיו לעתיד.
הצבא, שכעת לא יכול היה "לנצל את רגליו" הציע לגיא "לנצל את הראש" ולעבוד במחשבים. גיא הציג ידע מדהים במחשבים ושובץ מיד לחיל האוויר. גם פה הצטיין בכל תחום, אם בנושאי מחשוב, משחק כדור-סל או ניהול מסיבות.(She)
עם שלווה פנימית, חוש הומור וידע עמוק בנושאים רבים היה גיא אדם שכיף להיות במחיצתו. (תמונות)
הוא מוביל את מחלקתו להצטיינות במספר תחומים ומקבל בעצמו תעודת "חייל מצטיין". אחד האנשים שגיא מאד העריך הן מבחינת אישיותו והן מבחינה מקצועית היה מפקדו מוטי מנגל.
בצבא הכיר גיא חברים חדשים. דורון וקס הפך לחבר קרוב, שאתו אפשר להעביר לילות שלמים בשיחות מעמיקות, בישיבה ליד המדורה ובזחילה במערות שבהן החושך "שחור, סמיך וכבד."(מפה)
תוך כדי הוא גם לומד לצלול ולחוות עד כמה קריטיות יכולות להיות טעויות אנוש. גיא מגלה אהבה חדשה - ריקודי שנות ה-60 וריקודים לטיניים. היו לו השיק, התנועה הסוחפת והמבט המוביל. חברה טובה מאותן השנים ובת-זוג נלהבת לריקודים היא טלי יריב ( הפנייה).
גם "אוש" התחברה לאהבת הריקוד ויחד היו מתרגלים את הצעדים במשך שעות.(הפנייה)
הריקודים והמנגינות חסרו מאד לגיא בתקופות נדודיו ועל כך הוא כותב באריכות לאחותו ולידידיו טלי וטל יוספזון. (ציטוטים ורשימת מנגינות).

בזמן השירות הצבאי גיא לומד ספרדית ולוקח את הקורסים "יחסים בינלאומיים" "פילוסופיה של "המדע ו"סדנה לחשיבה בינתחומית" ב"אוניברסיטה הפתוחה". גיא היה "איש אשכולות" ובעל ידע עצום בתחומים רבים ונושא "המשותף לתופעות ותורות שונות" סיקרן אותו. הייתה לו תפישת-על של תהליכים ושל המציאות בכלל. ראיית התמונה הכוללת היא תכונה מבורכת אצל מטפסי הרים מובילים, הרואים מראש את כל תמונת הטיפוס, כולל הסיכונים, מתכננים את המהלכים והאחיזות ויחד עם זאת מפתחים יכולת אלתור בזמן אמת.
1990
גיא משתחרר מהצבא ועובד כיועץ עצמאי למערכות מחשוב. בין הפרויקטים שפיתח היו "דלקן" ופרויקט לוועדי עובדים.
1991
גיא מצטרף כראש צוות ל"אלעד מערכות". גם פה הוא בולט ביכולתו ובכשר הניתוח שלו. בין היתר פיתח פרויקט ל"ברינקס" ולבי"ח "הדסה ירושלים". בכל מה שעשה הצטיין והפרויקטים שלו ממשיכים להתקיים למעלה מעשר שנים ללא כל תקלה או צורך בתמיכה. (המלצת אלעד)

בד בבד הוא קורא ולומד, שומר על כושר פיזי וממשיך במעשי תעלולים שכללו בניית רפסודה גדולה וטיפוס על מנופי ענק בבורסה ברמת-גן. (תמונות). גיא מכין עצמו לתקופה ארוכה של מסעות נדודים (תמונות)


המשך תולדות חיים חזרה לתפריט הראשי